Весело граємо - весну проводжаємо!
Конспект підсумкового заняття у другій молодшій групі
Мета: систематизувати знання дітей про весну і весняні явища. Формувати комунікативні навички шляхом використання різних завдань: пізнавальних, дослідницьких, художньо-естетичних.
Формувати вміння використовувати в мовленні порівняльні звороти, звуконаслідування.
Поповнювати словник образними поетично-художніми висловами (лисичка-сестричка, зайчик-побігайчик, мишка-шкряботушка, ведмідь-набрідь, жабка-шкрекотушка, вовчик-братик).Розвивати пам'ять, увагу, уяву, просторове мислення, елементарні уявлення про форму та колір. Заохочувати до імітаційних рухливих ігор та ігрових вправ.
Прищеплювати любов та турботливе ставлення до природи, виховувати доброзичливість, товаарискість.
Матеріал: оформлення групи весняна галявина; квіти весняні (картки); геометричні фігури, казковий будинок з отворами під різні геометричні фігури; шапочки героїв казки «Теремок»; жуки і квіти 6 кольорів; цифри від 1 до 5; ватман; різнокольорова манка.
Хід заняття.
Доброго ранку. Доброго дня!
Вітаєте ви і вітаю вас я.
Хай плещуть долоньки і тупають ніжки,
Працюють голівки і сяють усмішки.
Доброго ранку. Доброго дня!
Вітаєте ви і вітаю вас я.
Вихователь: Діти, погляньте, як гарно в нашій групі! Як ви гадаєте хто в ній побував, квіти порозсипав?
Діти розповідають загадки про весну (міркування дітей).
Де вона проходить, –
Травиця сходить,
Квіти розцвітають,
Солов’ї співають. (весна)
Щорік вона працює вправно
Про неї кажуть, що красна
Так хто же ця майстриня справжня
Вгадать не важко це… (весна) .
Тане сніжок,
Квітне лужок,
День прибуває.
Коли це буває? (навесні)
Угадай, чому Мишкові
Стало жарко в кожушкові?
Угадай, чому за пічку
Він засунув рукавички?
Не тому, що неслухняний.
А тому, що день - … (весняний).
Вихователь: Невдовзі весна попрощається з нами, тож на останок захотіла ще трохи погратися – у хованки. Де вона ходила, там квіти залишила. Коли їх позбираємо – Весну відшукаємо. Спробуємо?
Дитина: Вкритий цвітом весь садок,
Розквітає скрізь бузок,
Усюди квітів так багато,
Ніби тут вже справжнє свято.
Це ж весна хазяйнувала,
Щедро квіти дарувала.
Вона справжня трудівниця
І прекрасна чарівниця.
Вихователь: Які гарні квіти! Нехай кожен з вас візьме собі квітку. Помилується нею. Яка назва ваших квітів? Назвіть по черзі.
Діти читають загадки.
Навесні я зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане влітку. (пролісок)
Перша квітка білосніжна
Називається… (підсніжник)
Сонечко в траві зійшло,
Посміхнулось, розцвіло.
Потім стало біле-біле
І за вітром полетіло. (кульбабка)
Вихователь: в яку пору року ми можемо ними милуватися? (весною) То як ці квіти можна назвати? (весняні) Поскладаємо у кошик.
Гра «Буває – не буває»
Діти обґрунтовують кожне твердження (плескають в долоні).
• Випав сніг і зацвіли кульбабки.
• Хлопчик поїхав до лісу на лижах по гриби.
• Гріє сонце, зеленіє травичка.
• У саду цвітуть тюльпани, а двірник прибирає сніг на доріжці.
• Теплий дощик, квіти розцвітають.
Дидактична гра «З якої казки персонаж?»
Вихователь: Ще квіти, а давайте і їх зберемо.
Діти піднімають квіти і знаходять під ними шапочки казкових героїв, одягають їх. Кожна дитина має сказати у якій казці діяв цей персонаж, описати, який він. Наприклад:
• Лисичка – «Колобок», «Зайчикові хатка», «Лисиця і журавель», «Котик і півник» - хитра, руда, пухната.
• Зайчик – «Колобок», «Теремок», «Рукавичка», «Зайчикові хатка», «Коза-Дереза» - білий, сірий, маленький, довговухий, боязкий, прудкий.
• Ведмідь – «Маша і ведмідь», «Три ведмеді» - коричневий, великий, сильний, клишоногий, добрий.
• Мишка – «Курочка Ряба», «Ріпка», «Півник і двоє мишенят», «Теремок» - сірі, прудка, маленька, довгохвоста.
• Жабка – «Рукавичка», «Теремок» - маленька, зелененька, товстенька.
Вихователь: дітки, а як ми можемо цих звірят назвати домашні чи дикі? Чому? Молодці, малята, і квіти зібрали, ще й про звіряток розповіли. Продовжуємо весну шукати. Пропоную згадати казку «Теремок».
Асоціативна гра «Хто, хто в теремочці живе?»
Вихователь показує дітям геометричні фігури різні за кольором і розміром, а малюки вгадуть, який це персонаж. Попередньо при читанні казки діти «ховали» персонажів за геометричні фігури, будуючи таким чином асоціативні зв’язки.
• Зайчик – маленький білий квадрат.
• Ведмідь – великий коричневий квадрат.
• Вовк – сірий прямокутник.
• Лисиця – оранжевий трикутник.
• Мишка маленький сірий кружечок.
• Жабка – маленький зелений кружечок.
Вихователь: Малята, хто найменший із мешканців теремка, а хто найбільший? (відповіді дітей). Хто перший прийшов до теремка, а хто останній (ведмідь). Що сталося з теремком коли ведмідь заліз до нього? (зламався) Що зробили звірята коли теремок зламався? (повтікали).
Малюки розбігаються по всій кімнаті.
Фізкультхвилинка «Нова хатка для звіряток»
Гей, мерщій сюди, звірята! (розводять руки в сторони)
Є для вас новенька хата. (одночасно згинають пальчики, немовби кличуть когось)
Ось така висока! (піднімають руки вгору, стають навшпиньки)
Ось така широка! (опускаються на всю ступню, руки розводять у сторони)
Двері в ній вузенькі. (зводять руки, складають долоню до долоні)
А поріг низенький. (присідають, торкаються пальцями підлоги)
Математична гра «Геометричний будиночок»
Вихователь: А тепер візьміть кожне звірятко (геометричну фігуру) та запросіть до нової хатки.
Вихователь ставить на стіл будиночок з отворами для різних геометричних фігур. Діти вкладають фігури у відповідні отвори, називають яку тваринку «заселили».
Дидактична гра «Різнокольорові сонечка»
Вихователь: Молодці, малята! Але ж ми ще не знайшли Весну і не зібрали всі квіти. Погляньте, ще квіти і жуки сонечка, вони загубилися і не можуть знайти свою квіточку. Візьміть сонечка і допоможіть полетіти на свою квіточку, промовляючи (моє жовте сонечко летить на жовту квіточку).
Математична гра «Відгадай і порахуй»
Вихователь: Злишилися ще квіточки, в них заховалися цифри. Поглянемо і відгадаємо.
Діти піднімають цифри і називають їх, потім будуються у правильній цифровий ряд від 1 до 5.
Образотворчість «Весняний пейзаж»
Вихователь: Малята, ми гарно гралися, старанно виконували всі завдання, позбирали всі квіти, а Весну ми так і не знайшли. Та я відчуваю, що вона десь зовсім близько. Погляньте (привертає увагу дітей до стола де розміщений білий ватман, посудини з різнокольоровою манною крупою. Підходьте всі сюди швиденько, почаклуємо гарненько.
Діти стають навколо стола, набирають у руку, сиплють на ватман, на якому намальований олівцем і клеєм весняний пейзаж.
Вихователь: один, два, три, Веснонько, прийди (З’являється Весна). Ось і Веснонька прийшла і гостинці принесла на згадку.
Діти під музику кружляють з Весною.