новини

 

Любі колеги!

Вітаємо Вас зі святом -  Всеукраїнським днем дошкілля!

 

 

Саме на вас доля поклала відповідальність за творення майбутнього покоління української нації. Саме ви ведете дітей стрімкими стежками навколишнього світу, навчаєте першої азбуки життя, прищеплюєте доброту, людяність, чуйність. Тож висловлюємо вам щиру подяку за наполегливу, чесну, натхненну працю.

 Зичимо вам здоров’я і невичерпних сил, ентузіазму у втіленні планів і творчих задумів, підтримки й розуміння з боку колег та друзів. Хай у родинах ваших панує злагода й достаток, а в серцях — спокій і затишок!

 

                                     Районний методичний кабінет

                                     відділу освіти Новоукраїнської

                                     районної державної адміністрації

 

 

Майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів району

 

З метою підвищення, удосконалення професійної майстерності педагогів дошкільних навчальних закладів району, виявлення та поширення педагогічного досвіду кращих практичних працівників, стимулювання педагогічної творчості, забезпечення оптимальних умов для успішної реалізації Базового стандарту дошкільної освіти 13.12.2013 року на базі Новоукраїнського навчального закладу №1 «Ромашка» відбувся районний семінар вихователів ДНЗ.

 

                                          

Завдання семінару - ознайомлення з досвідом роботи вихователів вищої категорії.
З планом роботи учасників семінару ознайомила Андрескул Л. М., вихователь-методист дошкільного закладу.

 

Мета семінару - розширити та систематизувати знання вихователів з питань забезпечення високої якості дошкільної освіти шляхом формування професійної компетентності педагогів, вдосконалювати їх фахову майстерність. Вміти створювати в дитячому колективі обстановку творчого пошуку найбільш ефективних форм і методів у роботі з дітьми, умови для обміну думками, сприяти формуванню почуття власної гідності педагогів, гордості за професію. Активізувати творчий потенціал вихователів, розвивати креативне мислення, стимулювати розвиток ініціативи, творчості, артистизму. Виховувати інтерес до педагогічного пошуку, пізнання себе.

У роботі майстер-класу взяли участь завідувачі та вихователі ДНЗ району, методист з питань дошкільної освіти районного методичного кабінету Г.В. Андріяш.

Учасникам заходу в теоретичному блоці вихователем вищої категорії Мазур О.І. була представлена відео презентація «ТРВЗ і розвиток пам´яті дошкільника. Мнемотехніка», яка впроваджуються нею в практику роботи з дітьми.

 

                      

 

                                                         

Усі учасники засідання відзначили важливість та актуальність даної теми.

Мазур О.І. зазначила, що основи нестандартного, творчого мислення закладаються у дітей в дошкільному віці. Засобами оволодіння творчою діяльністю та розвитку творчих здібностей дитини може бути застосування системи творчих завдань за методом ТРВЗ.

Технологія ТРВЗ для дошкільнят – це організація колективних ігор, вправ, занять. Вона має на меті не замінити основну програму, за якою працює педагог, а максимально підвищити її ефективність. Основа технології – ігри-заняття, підчас яких діти знайомляться з навколишнім світом, вчаться виявляти суперечності в предметах і явищах та розв’язувати їх. Передбачається самостійний вибір дитиною теми, матеріалу та виду діяльності.

Після презентації досвіду в практичній частині Оксана Іванівна організувала моделювання з групою дошкільників особистих стилів роботи з використанням технології ТРВЗ
.

У другій частині зустрічі презентувала свій досвід роботи та методичну розробку «Виховуємо казкою» Горбатенко З.В., музичний керівник закладу.

Метою створення методичної розробки є спроба створити за допомогою музичного мистецтва та творів О.В.Сухомлинського умов, які б сприяли розвитку моральних та духовних цінностей дитини, підвищували її творчу активність, пробуджували інтерес до мистецтва в цілому.

Зорина Вікторівна наголосила, що використання казок В.Сухомлинського, а саме їх віршованого варіанту в поєднанні з музичним супроводом, не тільки сприяло набуттю нових знань та умінь у дітей, а й розвитку таких показників, як пізнавальний інтерес, самостійність, ініціативність, допитливість, творча активність . Робота сприяє тому, що у вихованців накопичується свій творчий досвід, розвивається образне мислення, формується музично - художній смак, музична та природна пам'ять, розвивається інтелект.

Згідно із результатами спостережень, зазначила Горбатенко З.В. про те, що їй вдалося переконатись, що художнє слово, разом із силою музичного мистецтва здатне вплинути на духовний світ дитини, викликати у неї співпереживання, настроїти, за висловом В.О.Сухомлинського, чутливі струни дитячого серця.

У практичній частині музичний керівник показала інсценівку за мотивами казки В.О. Сухомлинського та прочитала свої вірші, які супроводжувалися підбіркою класичної музики.

  

 

В кінці семінару були підведені підсумки та за результатами проведення майстер-класу були розроблені наступні методичні рекомендації:
- Створювати та забезпечувати цілісність та життєздатність різних комунікативних ланок, в яких бере участь дитина;
- Формувати творче (продуктивне) ставлення до організації діяльності та спілкування;
- Широко використовувати в освітньому процесі нестандартні завдання для формування творчого мислення;
- Сприяти проявам самостійності та активності вихованців.
При підведенні підсумків майстер-класу його учасники висловили своє задоволення від побаченого та почутого, отримали чимало корисної інформації для себе.

Захід був проведений на високому теоретичному та науково-методичному рівні.
Відділ освіти висловлює подяку колективу Новоукраїнського дошкільного навчального закладу № 1 «Ромашка» за змістовний семінар.

 

Майстер - клас по організації гурткової роботи у Новоукраїнському ДНЗ №5 «Берізка»

 

Реформування системи освіти вимагає розвитку творчої, креативної особистості дитини як одне з пріоритетних завдань. Саме від творчих людей, які можуть досягти успіхів у діяльності завдяки значним індивідуальним та особистим рисам, залежить розвиток суспільства.

Враховуючи актуальність напрямку художньо-естетичного розвитку дошкільників,

1 листопада у Новоукраїнському ДНЗ №5 «Берізка» відбувся семінар-практикум для вихователів дошкільних навчальних закладів району на тему: «Організація гурткової роботи в ДНЗ». Майстерно, фахово, на високому рівні провели цей семінар працівники дошкільного навчального закладу №5 «Берізка».

 

Теоретичну частину семінару – практикуму провела вихователь-методист Кулик Валентина Миколаївна, яка презентувала роботу закладу з художньо - естетичного напрямку та розкрила проблему активізації навчально-виховного процесу у формуванні художньо-естетичної компетентності дошкільника засобами зображувальної та художньо-естетичної діяльності.

Методист відділу освіти Андріяш Г.В. зауважила, що головна мета дошкільної освіти - формування базису особистісної культури дитини через відкриття її світу в його цілісності та різноманітності. Галина Валентинівна у своєму виступі відмітила, що система роботи з художньо-естетичного виховання є завжди актуальною. Вона також наголосила, що гарантією активного впливу на розвиток здібностей у дітей вважається побудова освітнього процесу з позиції особистісно-зорієнтованого підходу, створення умов для реалізації особистості дитини через задоволення базових потреб відповідно до соціокультурних норм. Вибір змісту й освітніх технологій повинен здійснюватися з позиції урахування унікальності та індивідуальності кожної дитини.

Завідувач ДНЗ Донець Неоніла Євстафіївна акцентувала увагу присутніх на тому, що педагог повинен сам виявляти глибоку увагу, повагу, турботу, любов до кожної дитини, бачити в ній індивідуальність, забезпечувати умови для її виховання як особистості.

Вихователі виразили думку про те, що творчість у дитинстві не самоціль, а засіб та умова всебічного гармонійного розвитку, виявлення розуміння навколишнього, свого ставлення до нього.

Практичною частиною семінару-практикуму було проведення майстер-класу з хореографії, театралізованої діяльності, роботи гуртка «Творча студія».

 

Своїм досвідом з колегами поділилась керівник гуртка з хореографії, хореограф вищої категорії Рубля Ірина Віталіївна.

 

 

Вихователям запропонували переглянути заняття хореографічного гуртка «Берізочка», а також провели майстер клас по розучуванню з дітьми основних хореографічних рухів. Завершили майстер клас з хореографії ліричним танком «Квітка – душа» у виконанні старших дошкільнят.

 

 

Театралізовану діяльність представила старша група №3, вихователі: Руденко Валентина Миколаївна та Слюсаренко Алла Альтівна. Перед вихователями відбулася прем’єрна вистава «Курочка Ряба на сучасний лад» театралізованого гуртка «Казкова мозаїка». Юні артисти подарували глядачам незабутні враження.

 

 

Вихователям запропонували переглянути нетрадиційне заняття гуртка «Творча студія» на тему «У морських володіннях золотої рибки», де вихованці з задоволенням фантазували, розмальовуючи морські камінці.

Вихователем за допомогою дітей вдалося довести, що навколишня дійсність вражає своєю красою, своєрідністю, неповторністю, приваблює дитину і стає джерелом її творчих задумів у малюнках. Вихователь відзначила, що під час проведення своїх занять постійно збагачує уявлення дітей про довкілля, вчить розуміти «мову» природи, ознайомлює з різноманітними техніками малювання. Важливо разом із дітьми спостерігати, вивчати, споглядати, відчувати. Після цього дошкільникам завжди хочеться малювати, щоб передати свою схвильованість, піднесений настрій, увічнити красу.

 

Заняття не могло залишити нікого байдужим, адже під час його проведення лунала чудова музика, вдало підібрана музичним керівником Павелковою Н. В.

В кінці заняття керівники гуртка Трохимчук Вікторія Леонідівна та Міщенко Олена Олександрівна разом з дітьми подарували всім присутнім гостям власноруч виготовлені вироби – ароматичні подушечки з лікарськими травами. Семінар-практикум відбувся на високому науковому і методичному рівні, був інформаційно та наочно насиченим.

Сподіваємось, що наш майстер - клас допоможе вихователям району правильно організувати гурткову роботу у своїх дитсадочках.

Відділ освіти Новоукраїнської районної державної адміністрації висловлює подяку колективу Новоукраїнського ДНЗ №5 «Берізка», завідувачу Донець Н.Є., вихователю-методисту Кулик В. М. за організацію та проведення змістовного семінару-практикуму для вихователів району.

 

 

 

 

Андріяш Г. В., методист РМК

 

Кулик В. М., вихователь-методист

 

Новоукраїнського ДНЗ №5 «Берізка»

img alt=

/p

span class=

img alt= src=

nbsp; Justified

CenterRight